hyundai new i20 attracts with elegant and sporty design 04 wid 1024

Nowy Hyundai i20 przyciąga eleganckim i sportowym designem

  • Nowy Hyundai i20 przyciąga klientów odświeżonym designem i odważnymi kombinacjami kolorów
  • Nowy i20 został wyposażony w najnowsze i wiodące w swojej klasie inteligentne technologie
  • Nowy i20 cechuje się praktycznością, bezpieczeństwem oraz zapewnia jednocześnie komfort i wygodę

Hyundai Motor zaprezentował nowego i20, który trafi na drogi w nowej, odświeżonej stylizacji. Jego pakiet rozwiązań z dziedziny bezpieczeństwa oraz najlepsze w swojej klasie funkcje łączności należą dziś do najbardziej wszechstronnych pakietów w tej klasie aut.

hyundai new i20 attracts with elegant and sporty design 02 wid 1024

Elegancki i sportowy design

Nowy i20 ma elegancką i nowoczesną stylizację nadwozia, która przyciąga wzrok na drodze. Kształt i wzór przedniego zderzaka oraz osłony chłodnicy zostały ulepszone, aby uzyskać elegancki wygląd ze sportowymi elementami

Z tyłu został przeprojektowany zderzak, dodano też unikalny design tylnych świateł. Pojawiły się również nowo zaprojektowane 16- i 17-calowe obręcze kół

hyundai new i20 attracts with elegant and sporty design 03 wid 1024

Wygląd modelu i20 został doceniony za emocjonalny i dynamiczny design, który harmonizuje proporcje, architekturę, stylizację i technologię zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzu. Model zachowuje sportową sylwetkę dzięki nisko poprowadzonemu dachowi i dużemu rozstawowi osi. Cechy te poprawiają aerodynamikę pojazdu poprzez zmniejszenie oporu powietrza, co również poprawia prowadzenie i zwiększa oszczędność paliwa. Dynamiczne oświetlenie podkreśla jego śmiały wygląd, za sprawą tylnych lamp LED w kształcie litery Z. Nawet przy kompaktowych wymiarach samochodu segmentu B, nowy i20 oferuje klientom dużo miejsca we wnętrzu, a także 352 litry przestrzeni bagażowej oraz 1165 litrów po złożeniu oparć tylnych siedzeń.

Ten odświeżony model w gamie Hyundaia jest dostępny w ośmiu kolorach nadwozia i z dwukolorowym malowaniem, z opcjonalnym czarnym dachem. Nowością są trzy kolory nadwozia: Lucid Lime Metallic, Lumen Grey Pearl i Meta Blue Pearl. Ofertę uzupełnią dotychczas oferowane kolory Atlas White, Phantom Black Pearl, Aurora Grey Pearl, Dragon Red Pearl i Mangrove Green Pearl.

hyundai new i20 attracts with elegant and sporty design 01 wid 1024

Nowy, żywy pakiet kolorystyczny wnętrza Lucid Lime ożywi pasażerów i poprawi ich nastrój. Wyposażone w ten pakiet fotele będą również miały nowy sportowy wzór z odważną pionową linią i wytłoczonymi poziomymi, kropkowanymi liniami. Limonkowe akcenty we wnętrzu podkreślają sportowy charakter modelu.

hyundai new i20 attracts with elegant and sporty design 09 wid 1024

Zaawansowane technologie w standardzie

Nowy Hyundai i20 jest wyposażony w najnowsze funkcje łączności, dzięki którym podróżowanie samochodem jest jeszcze wygodniejsze dla pasażerów. Model został wzbogacony o oferowane seryjnie cyfrowe zegary z 4,2-calowym wyświetlaczem LCD, gniazda USB typu C, system eCall drugiej generacji oparty na sieci 4G oraz możliwość aktualizacji map w trybie Over-the-Air (OTA).

Nadal oferuje funkcje, które były już popularne w poprzedniej wersji modelu, takie jak opcjonalne cyfrowe zegary z 10,25-calowym wyświetlaczem i 10,25-calowy ekran systemu multimedialnego, z interfejsami Apple CarPlay i Android Auto, bezprzewodową ładowarkę oraz najnowszą wersją funkcji Bluelink®.

Więcej systemów bezpieczeństwa Hyundai Smart Sense jest teraz w standardzie. Asystent unikania kolizji czołowych (FCA) działa skutecznie w mieście i poza miastem, ma także funkcję rozpoznawania pieszych oraz rowerzystów. System FCA pomaga unikać potencjalnych wypadków z przeszkodami przed samochodem. Natomiast asystent podążania na pasie ruchu (LFA) zapewnia utrzymanie pojazdu między liniami.

Dla dodatkowego spokoju, dostępne są również opcjonalne systemy bezpieczeństwa. Asystent monitorowania ruchu poprzecznego (RCCA) uruchamia hamulce podczas cofania, jeśli zostanie wykryte ryzyko kolizji z pojazdami jadącymi z tyłu lub z boku. Asystent monitorowania martwego pola (BCA) wykorzystuje ostrzeżenia wizualne, które pojawiają się na lusterkach zewnętrznych w momencie wykrycia innego pojazdu. W razie potrzeby BCA aktywuje się, aby uniknąć kolizji lub zmniejszyć jej skutki. Inteligentny tempomat oparty na nawigacji (NSCC) wykorzystuje system nawigacji pojazdu do przewidywania zakrętów lub prostych odcinków na autostradach i dostosowuje prędkość w celu zapewnienia płynnej i bezpiecznej jazdy.

hyundai new i20 attracts with elegant and sporty design 05 wid 1024

Zwiększona wygoda

Nowy i20 przyciągnie klientów szukających eleganckiego i sportowego wyglądu – to auto szyte na miarę europejskich kierowców. W odświeżonym modelu żarówki zastąpiono technologią LED, co zapewnia lepsze oświetlenie wnętrza samochodu, a także oferuje wielokolorowe oświetlenie nastrojowe, dzięki czemu pasażerowie mogą dostosować kolor świateł we wnętrzu do swojego nastroju. Samochód jest dostępny z systemem nagłośnienia BOSE® Premium Sound System.

Silniki zapewniające optymalne zużycie paliwa

Po maską nowego Hyundaia i20 pracuje układ napędowy z 48-woltową instalacją hybrydową, współpracujący z silnikiem 1.0 T-GDi – dostępny jest w wersjach 100 KM lub 120 KM. Zaprojektowany z myślą o maksymalnej wydajności i osiągach, 48-woltowy napęd hybrydowy przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla.

hyundai new i20 attracts with elegant and sporty design 10 wid 1024

Samochód jest dostępny z siedmiobiegową dwusprzęgłową przekładnią (7DCT) lub sześciobiegową inteligentną manualną skrzynią biegów (iMT), zapewniając płynną i dynamiczną jazdę. Po zwolnieniu pedału przyspieszenia iMT może odłączyć silnik od skrzyni biegów, skutecznie oszczędzając paliwo, umożliwiając pojazdowi przejście w tryb żeglowania.

Rozpoczęcie produkcji nowego Hyundaia i20 planowane jest w trzecim kwartał 2023 roku w zakładzie produkcyjnym Hyundaia w Izmit, w Turcji. Z czasem pojawią się kolejne warianty.

Gama modeli „i” Hyundaia

Składa się ona z modeli i10, i20, i30 będących historią sukcesu firmy w Europie. Jako trzy najpopularniejsze modele marki, są one wzorem jakości, niezawodności i praktyczności, wspierając zróżnicowaną bazę klientów w ich codziennym życiu. Z biegiem czasu seria ta jest rozwijana, aby oferować jeszcze bardziej dynamiczną stylistykę, zaawansowane funkcje łączności oraz bezkompromisową przydatność na co dzień i komfort jazdy.

Oświadczenie: dane dotyczące CO2 i emisji

  • Nowy i20 nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży. Wartości CO2 dla tego modelu nie zostały jeszcze określone.
  • Dostępność układów napędowych może się różnić w zależności od rynku i ulec zmianie do czasu debiutu. Szczegóły wersji oferowanych na polskim rynku zostaną ujawnione w późniejszym terminie.

Podobne wpisy