hyundai tucson od ręki! 1.6 t gdi 6mt 2wd 150km n line

WRC na skandynawskim śniegu – Hyundai nastawiony na sukces.

WRC na skandynawskim śniegu – Hyundai nastawiony na sukces. Po trudnym początku nowej ery hybryd, Hyundai Motorsport Team jest zdeterminowany, by wrócić do Rajdu Szwecji. Druga runda sezonu 2022 jest w tym roku pełna śniegu.

Powrót Rajdu Szwecji jest stałym elementem kalendarza od 1973 roku i został ciepło przyjęty zarówno przez zespoły, jak i kibiców. Na edycję 2022, impreza przenosi się do nowego regionu. Załogi po raz pierwszy w historii WRC zmierzą się z szybkimi, zaśnieżonymi odcinkami Umeå.

„Od czasu Rallye Monte-Carlo cały zespół niezwykle ciężko pracował nad ulepszeniem naszego pakietu. Z niecierpliwością czekamy na lepsze wyniki podczas Rajdu Szwecji”.” – powiedział Julien, zastępca dyrektora zespołu Hyundai Motorsport.

Niech pada śnieg

Po Rajdzie Monte-Carlo skład pozostaje niezmieniony, a Thierry/Martijn, Ott/Martin i Oliver/Elliott mają za zadanie zapewnić nam pierwsze w tym sezonie podium. Załogi będą dążyć do opanowania niesprzyjających warunków i wydobycia pełnych osiągów samochodu podczas wyczerpującej czterodniowej imprezy.

Thierry, poprzedni zwycięzca Rajdu Szwecji z 2018 roku, nie może się doczekać walki z zimowym terenem. „Rajdy są zawsze bardziej spektakularne na śniegu z użyciem opon z kolcami. Odcinki są szybkie, dlatego trzeba pochylić się w zaspy śnieżne i jechać bardziej bokiem. Musisz być nieco brutalny, aby kołki wbiły się w ziemię.”– powiedział Thierry.

 

▶▶▶ Sprawdź wybrane modele dostępne od ręki

 

Gotowi na wyzwanie

Estońska para Ott i Martin również odniosła wcześniejsze sukcesy w Rajdzie Szwecji w 2020 roku, gdzie zdobyli swoje pierwsze podium. „Mamy wewnętrzną motywację, aby wrócić do walki z trudnej pierwszej rundy sezonu. Chcemy narzucić sobie pozytywny rozpęd, który poprowadzi nas przez cały nadchodzący rok. Celem będzie wrycie się w ziemię i znalezienie dobrego rytmu.” – powiedział Ott.

blank
Źródło: https://motorsport.hyundai.com/

Drugie wydarzenie Olivera jako pełnoprawnego kierowcy odbędzie się na jego ziemi ojczystej. On i pilot Elliott zamierzają zgromadzić więcej cennych mil w nowym i20 N Rally1 w Szwecji. „Walka w moim pierwszym wyścigu domowym jako kierowca Teamu Hyundai będzie bardzo emocjonująca. Jest to coś, o czym marzyłem przez całe życie. Śnieg i lód to także moja ulubiona nawierzchnia, także będzie to wyjątkowy rajd.” – powiedział Oliver.

 

Rajd Szwecji odbędzie się w dniach 24-27 lutego.

 

Zobacz też:

Podobne wpisy