hyundai bialowieza19 single image desktop

Hyundai kontynuuje współpracę z Białowieskim Parkiem Narodowym

Hyundai kontynuuje współpracę z Białowieskim Parkiem Narodowym. W 2022 roku Hyundai Motor Poland, jako Partner Motoryzacyjny, kontynuuje swoje zaangażowanie we współpracę z Białowieskim Parkiem Narodowym. Będzie to już drugi rok współpracy Hyundai i BPN. Do dyspozycji administracji Białowieskiego Parku Narodowego firma przekazała bezemisyjny, nie powodujący hałasu, w pełni elektryczny model Hyundai KONA Electric z akumulatorem 64 kWh i silnikiem o mocy 204 KM oraz zasięgiem 484 km (WLTP) oraz model Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid o ograniczonej emisji CO2 31 g/km, z mocnym 265-konnym układem napędowym i napędem HTRAC na wszystkie koła, który sprawdzi się w terenowych warunkach i podczas dalszych wypraw. Technologia plug-in to doskonały kompromis, ponieważ pozwala na krótszych dystansach korzystać z trybu 100% elektrycznego, a w czasie dalszych tras z trybu hybrydowego. Zarówno KONA Electric, jak i TUCSON Plug-in Hybrid są bardzo wygodne pod względem ładowania. Na co dzień będą ładowane z zamontowanego na terenie BPN wallboxa, natomiast mogą być również ładowane na szybkich stacjach ładowania lub z domowego gniazdka.

Przedłużenie Partnerstwa jest wyrazem zaangażowania marki Hyundai w budowanie ekosystemu zrównoważonej mobilności oraz promowanie świadomości ekologicznej.

blank
Źródło: https://www.hyundai.news/eu/

Białowieski Park Narodowy położony jest na terenie Puszczy Białowieskiej i chroni jej najlepiej zachowany fragment – ostatni na niżu Europy las naturalny, o cechach lasu pierwotnego, jaki przed wiekami rozciągał się w strefie lasów liściastych i mieszanych. Park zajmuje powierzchnię 10,5 tysięcy hektarów, co stanowi 1/6 terenu polskiej części Puszczy Białowieskiej. Większa część Parku znajduje się pod ochroną ścisłą. BPN charakteryzuje się bardzo dużą różnorodnością biologiczną. Stwierdzono tu występowanie kilkuset gatunków roślin, mchów i porostów oraz blisko 2 tysiące gatunków grzybów wielkoowocnikowych. Stare, nieprzekształcone przez człowieka drzewostany wyróżnia obfitość martwego drewna w różnych fazach rozkładu, co zapewnia obecność gatunków typowych dla lasów naturalnych, często występujących na nielicznych, poza Parkiem, obszarach. BPN jest ostoją dla wielu gatunków owadów, ptaków i ssaków, niejednokrotnie rzadkich i chronionych, z żubrem na czele. Park sprawuje opiekę nad całą populacją żubra zamieszkującą polską część Puszczy Białowieskiej, która jest najliczniejszą wolno żyjącą populacją tego gatunku na świecie. Żubr jest oficjalnym symbolem Białowieskiego Parku Narodowego. Tytuł artykułu to: Hyundai kontynuuje współpracę z Białowieskim Parkiem Narodowym.

blank
Fot. Hyundai Motor Poland; (od lewej) Michał Dziwulski, Junior Product Manager Hyundai Motor Poland, Paulina Tycner, Kierownik PR i Marketingu Hyundai Motor Poland, Barbara Iwanowicz, Kierownik Działu Naukowo-Edukacyjnego Białowieskiego Parku Narodowego, Michał Krzysiak, Dyrektor Białowieskiego Parku Narodowego, Robert Litwinowicz, Podleśniczy Białowieskiego Parku Narodowego

„Białowieski Park Narodowy sprawuje pieczę nad najlepiej zachowanymi fragmentami Puszczy Białowieskiej, stanowiącymi strefę o najwyższym reżimie ochronnym Obiektu Światowego Dziedzictwa UNESCO. Każdego dnia Park staje przed wieloma wyzwaniami, by, w dynamicznie zmieniającym się świecie, zachować w stanie naturalnym ostatni na Niżu Europejskim las o cechach pierwotnych oraz otaczać opieką największe na świecie wolne stado żubra europejskiego. Nadrzędnym celem Białowieskiego Parku Narodowego jest troska o to, by realizacja statutowych działań Parku odbywała się z poszanowaniem zasad ochrony środowiska naturalnego. W codziennej pracy na rzecz zachowania dziedzictwa przyrodniczego, wspiera nas Hyundai Motor Poland – oficjalny Partner Motoryzacyjny Białowieskiego Parku Narodowego. 30 grudnia 2021 roku Hyundai Motor Poland udzielił Parkowi rzeczowego wsparcia – przekazał dwa samochody marki Hyundai: KONA Electric oraz TUCSON Plug-in Hybrid. Obydwa modele to samochody z napędem odpowiednio elektrycznym i zelektryfikowanym, dające gwarancję, pierwszy – bezemisyjnej, drugi – nieskoemisyjnej, mobilności. Park będzie testował i promował nowoczesne rozwiązania elektromobilności w służbie ochrony przyrody.”Michał Krzysiak, Dyrektor Białowieskiego Parku Narodowego

 

▶▶▶ Sprawdź wybrane modele dostępne od ręki ✅

 

„Bardzo cieszymy się z przedłużenia współpracy z Białowieskim Parkiem Narodowym o kolejny rok. W 2021 roku, w służbie parku świetnie sprawdziła się zeroemisyjna KONA Electric. W tym roku dodatkowo rozszerzamy flotę samochodów marki Hyundai Parku o model TUCSON Plug-in Hybrid – niskoemisyjnego SUV-a, z mocnym napędem 265 KM oraz napędem 4×4, z dedykowanymi trybami do jazdy po piasku, błocie czy też śniegu, który zapewnia bezpieczną i jednocześnie przyjazną dla środowiska jazdę, także na wymagającym terenie i podczas dalszych podróży. Jesteśmy przekonani, że oba samochody będą na co dzień doskonałym wsparciem dla administracji BPN i pomogą w budowaniu świadomości o elektromobilności.” – Paulina Tycner, Kierownik Marketingu i PR Hyundai Motor Poland

blank
Źródło: https://www.hyundai.news/eu/

Hyundai KONA Electric to samochód elektryczny, który oferuje wszystko, czego potrzeba, aby cieszyć się bezemisyjną mobilnością w najlepszym wydaniu. Łącząc przestronność i sylwetkę SUV-a, który dzielnie radzi sobie na leśnych duktach, oferuje jednocześnie imponujący zasięg wynoszący do 484 km (WLTP). Samochód został wyposażony w najnowocześniejsze systemy wspomagania kierowcy, dzięki czemu gwarantuje bezpieczeństwo i spokój ducha podczas jazdy. Hyundai KONA Electric charakteryzuje się szybkim ładowaniem, które od 10 do 80% trwa 47 minut przy wykorzystaniu ładowarki prądu stałego.

Tytuł artykułu to: Hyundai kontynuuje współpracę z Białowieskim Parkiem Narodowym. Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid wyznacza nowe standardy w segmencie kompaktowych SUV-ów, dzięki imponującej gamie najnowocześniejszych inteligentnych technologii. Samochód wyposażono w mocny i wydajny układ napędowy, oparty na silniku 1.6 T-GDi Smartstream, połączonym z silnikiem elektrycznym o mocy 91 KM i maksymalnym momencie obrotowym 304 Nm. Łącznie silnik benzynowy i silnik elektryczny zapewniają maksymalną moc 265 KM i maksymalny moment obrotowy 350 Nm. Za dostarczanie prądu odpowiada akumulator litowo-polimerowy o pojemności 13,8 kWh, umożliwiający bezemisyjną jazdę do 62 km (WLTP). Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid standardowo został wyposażony w napęd na wszystkie koła, oparty na technologii napędu na cztery koła Hyundai HTRAC i selektor trybu terenowego. HTRAC rozdziela moc napędową na przednie i tylne koła w zależności od warunków drogowych i stanu nawierzchni. Selektor trybu terenowego dopasowuje moc, moment obrotowy i siłę hamowania w zależności od warunków drogowych wybranych przez kierowcę.

Gama elektrycznych modeli marki Hyundai wciąż się rozszerza i jest dzisiaj najbardziej zróżnicowana w Europie. Obejmuje pojazdy elektryczne z wodorowymi ogniwami paliwowymi, pojazdy hybrydowe, elektryczne akumulatorowe oraz pojazdy hybrydowe typu plug-in.

blank
Źródło: https://www.hyundai.news/eu/

Poza partnerstwem z Białowieskim Parkiem Narodowym, zarówno w Polsce, jak i na świecie Hyundai angażuje się także w inne projekty wspierające zrównoważony rozwój, elektromobilność oraz promowanie świadomości ekologicznej. Od listopada 2021 roku, Hyundai Motor Poland współpracuje z Fundacją Nasza Ziemia. Globalnie, rok 2021 był pierwszym rokiem partnerstwa Hyundaia i organizacji ochrony mórz Healthy Seas, a we wrześniu 2021 roku, Hyundai ogłosił „Hydrogen Vision 2040”, plan popularyzacji wodoru do 2040 roku poprzez wprowadzenie nowych technologii w transporcie i w innych sektorach motoryzacji. Hyundai jest także członkiem Rady Wodorowej, globalnego stowarzyszenia wiodących firm energetycznych, transportowych i przemysłowych o wspólnej wizji i długoterminowych ambicjach w zakresie wodoru. Koncern pracuje nad osiągnięciem neutralności węglowej do 2045 roku oraz rozwojem wizji „Postępu dla Ludzkości” opierającej się na dążeniu do zapewnienia powszechnie dostępnej mobilności przy jednoczesnym wspieraniu rozwoju społeczeństwa bezemisyjnego. Poprzez partnerstwa strategiczne Hyundai angażuje się także w rozwój bezemisyjnej mobilności powietrznej. Tytuł artykułu to: Hyundai kontynuuje współpracę z Białowieskim Parkiem Narodowym.

 

Zobacz też:

Podobne wpisy