hyundai factory safety service robot 01 1610 1

Hyundai świętuje zdobycie rekordowej liczby europejskich nagród w 2021r.

Hyundai świętuje zdobycie rekordowej liczby europejskich nagród w 2021r. Hyundai Motor świętuje kolejny udany rok w Europie. Świadectwem wybitnych osiągnięć jest fakt, że w 2021 roku firma otrzymała ponad 110 nagród – to największa liczba wyróżnień, jakie firma kiedykolwiek zdobyła w roku kalendarzowym. Wśród nich Hyundai zdobył 10 nagród w plebiscycie „Car of the Year” dla modeli w całej swojej gamie w Europie, a co więcej kolejne nagrody zostaną dopiero ogłoszone. Ponadto Hyundai został również nazwany „Producentem Roku” podczas gali Top Gear Awards w 2021 roku w ramach uznania za różnorodność i siłę całej gamy produktów.

blank
Źródło: https://www.hyundai.news/pl

„Z ponad 110 nagrodami w kategoriach od designu po zrównoważony rozwój, Hyundai świętuje rekordowy rok w Europie. Wyróżnienia te pokazują, że nasza wiodąca pozycja w dziedzinie przyszłej mobilności jest doceniana nie tylko przez klientów Hyundaia, ale także przez media o międzynarodowej renomie. Ten sukces posłuży nam jako trampolina do naszej transformacji w dostawcę inteligentnych rozwiązań mobilnych w nadchodzących latach.”Michael ColePrezes i Dyrektor Generalny Hyundai Motor Europe. Temat artykułu to: Hyundai świętuje zdobycie rekordowej liczby europejskich nagród w 2021r.

Udana premiera IONIQ 5 i wyróżnienia branżowe

W 2021 roku Hyundai poszerzył swoją flotę, wprowadzając na rynek trzy zupełnie nowe modele: IONIQ 5 – w pełni elektryczny, średniej wielkości model; BAYON – całkowicie nowy crossover zaprojektowany specjalnie na potrzeby Europy oraz KONA N – pierwszy w historii SUV o wysokich osiągach. Ponadto oferta modelu TUCSON została rozszerzona o hybrydowy układ napędowy typu plug-in oraz dodatkowe elementy wyposażenia inspirowane modelami Hyundai N, czyli TUCSON N Line.

blank
Źródło: https://www.hyundai.news/pl

Udana premiera IONIQ 5 została wsparta serią nagród branżowych, w tym 25 zwycięstwami w całej Europie. Stworzony w oparciu o platformę Electric Global Modular Platform (E-GMP), Hyundai IONIQ 5 został uhonorowany tytułem „Car of the Year” aż sześciokrotnie.

blank
Źródło: https://www.hyundai.news/pl

Samochód nagrodzono także prestiżowym tytułem Niemieckiego Samochodu Roku. Pierwszy model nowej submarki IONIQ, dedykowanej pojazdom elektrycznym jest również finalistą europejskiego plebiscytu „Car of the Year”, który ogłosi swojego zwycięzcę w lutym przyszłego roku.

 

▶▶▶ Sprawdź nasze samochody używane na portalu Otomoto ✅

 

IONIQ 5 otrzymał także nagrody dotyczące określonych grup docelowych. W Belgii został wyróżniony nagrodą AutoGids Best Car Award 2021 w kategorii „Duży samochód elektryczny”. W dziedzinie designu, w pełni elektryczny SUV Hyundaia zdobył wiele wyróżnień, w tym Złotą Nagrodę w kategorii Motoryzacja i Transport podczas International Design Excellence Awards 2021. Tymczasem IONIQ 5 został również nagrodzony za technologię, zdobywając nagrodę Motoring Innovation of the Year podczas 2021 News UK Motor Awards. Ponadto nowy samochód Hyundaia został doceniony za jego przydatność dla rodziny i otrzymał tytuł „Najlepszego rodzinnego samochodu elektrycznego” podczas Carbuyer Best Car Awards w 2022 roku. Temat artykułu to: Hyundai świętuje zdobycie rekordowej liczby europejskich nagród w 2021r.

Najważniejsze wyróżnienia dla Hyundaia na Top Gear Awards

Hyundai zdobył dwa najważniejsze wyróżnienia podczas ostatniej gali Top Gear Awards. Model i20 N otrzymał tytuł „Samochodu Roku”, wyprzedzając auta wiodących marek na świecie. W międzyczasie Hyundai Motor otrzymał od magazynu nagrodę „Producent Roku”, w uznaniu dla jej wiodącej w swojej klasie gamy modeli.

blank
Źródło: https://www.hyundai.news/pl

Ponadto firma uzyskała najwyższy wynik reputacji marki w Wielkiej Brytanii według raportu 2021 Automotive Reputation Report.

Hyundai nagrodzony wieloma nagrodami za design

W ostatnich latach Hyundai był doceniany za futurystyczny wygląd swoich modeli, wiele z nich zostało opracowanych w ramach tożsamości projektowej marki o nazwie „Sensuous Sportiness”, która łączy wartość emocjonalną z innowacyjnymi rozwiązaniami.

W 2021 roku firma otrzymała 38 nagród za design w Europie. IONIQ 5 był kolejnym wielkim zwycięzcą w tej kategorii, ponieważ otrzymał tytuł „Najlepszego projektu” w konkursie Auto Express New Car Awards 2021 i został wybrany „Najlepiej zaprojektowanym samochodem roku” w The Times i Sunday Times Motor Award 2021.

Prestiżowa nagroda Watt d’Or przyznana za wyjątkowy szwajcarski business case

Co więcej, Hyundai został nagrodzony za wkład w zrównoważony rozwój. Firma dokonała szeregu postępów w dziedzinie wodoru, który wraz z pojazdami z napędem elektrycznym uważa za istotny element przyszłości mobilności.

W ciągu ostatnich kilku lat Hyundai rozwijał ekosystem wodorowy w Szwajcarii poprzez Hyundai Hydrogen Mobility (HHM), spółkę joint venture wspólnie z H2 Energy. HHM dzierżawi ciężarówki Hyundai XCIENT Fuel Cell operatorom ciężarówek komercyjnych na zasadzie opłaty za użytkowanie, co oznacza, że nie ma początkowej inwestycji dla klientów floty komercyjnej. Temat artykułu to: Hyundai świętuje zdobycie rekordowej liczby europejskich nagród w 2021r.

blank
Źródło: https://www.hyundai.news/pl

W 2021 r. ten wyjątkowy business case został nagrodzony nagrodą Watt d’Or w kategorii „Energooszczędna mobilność”. Nagroda ta jest przyznawana corocznie przez Szwajcarski Federalny Urząd ds. Energii innowacyjnym firmom dokonującym postępu w kierunku szwajcarskiej energii przyszłości.

Nagrody dla IONIQ-a 5 w Polsce

W ciągu kilku miesięcy od rynkowego debiutu, Hyundai IONIQ 5 zdobył już także w Polsce prestiżowe nagrody. Model uzyskał najbardziej pozytywną opinię w mediach i został ogłoszony Samochodem Elektrycznym Roku w pierwszej edycji Konkursu e-Mobility Media Awards. Jest to wspólny projekt PRESS-SERVICE Monitoring Mediów i Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA). Tytuł przyznano w trakcie tegorocznego Kongresu Nowej Mobilności, największej w Polsce konferencji w całości poświęconej elektromobilności oraz kwestiom zrównoważonego transportu. Hyundai IONIQ 5 został także laureatem w plebiscycie „The Best of Moto 2021” oraz w Profesjonalnym Teście Flotowym SKFS. Został doceniony przez specjalistów w swoich dziedzinach – zawodowych projektantów oraz doświadczonych fleet managerów. Hyundai IONIQ 5 zdobył także prestiżową nagrodę w plebiscycie Tech Awards 2021, zorganizowanym przez redakcję serwisu komputerswiat.pl. Głosami entuzjastów nowych technologii, Hyundai IONIQ 5 zwyciężył w kategorii „Elektromobilność – Samochód elektryczny”.

 

Zobacz też:

Podobne wpisy