hyundai new kona electric 1120 01 e2e

Nowy Hyundai Kona Electric – stylowy, nowoczesny, bezemisyjny

Hyundai Motor dokonał szeregu modernizacji swojego odnoszącego sukcesy, całkowicie elektrycznego subkompaktowego SUV-a, Hyundai Kona Electric.

Aby nowa Kona Electric była jeszcze lepszym produktem dla swoich Klientów, dokonano aktualizacji w obszarach wyglądu, technologii i praktyczności.

blank

Od premiery w 2018 roku popyt na Hyundaia Kona Electric w Europie przekroczył wszelkie oczekiwania. Było to możliwe za sprawą połączenia wydajnego napędu elektrycznego, dużego zasięgu i stylowego wyglądu SUV-a. W ciągu zaledwie dwóch lat na całym świecie sprzedano ponad 120 000 egzemplarzy, z czego ponad 53 000 w samej Europie.

W sierpniu 2020 roku na torze Lausitzring w Niemczech trzy seryjne egzemplarze ustanowiły nowy, wynoszący 1026 kilometrów rekord zasięgu na jednym ładowaniu akumulatora. Natomiast w styczniu, Kona Electric trafiła do księgi rekordów Guinessa w kategorii „Największa wysokość osiągnięta w samochodzie elektrycznym”. Rekord ustanowiono po wjechaniu na wysokość 5731 metrów zdobywając przełęcz Sawula w Tybecie.

W marcu tego roku Hyundai rozpoczął produkcję Kona Electric w swoim czeskim zakładzie Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC). Pozwoliło to znacznie skrócić czas oczekiwania Klientów na nowe samochody elektryczne.

Kiedy w 2018 roku wprowadziliśmy na rynek Konę Electric był to pierwszy na świecie w pełni elektryczny subkompaktowy SUV, a także duży krok naprzód w dążeniu do przystępnej elektromobilności. Wprowadzając nowy model, pokazujemy, że Hyundai jest w pełni zaangażowany w elektromobilność.

Andreas-Christoph HofmannWiceprezes ds. Marketingu i Produktu Hyundai Motor Europe

Czysty i stylowy design podkreśla czystą mobilność elektryczną

blank

Nowa Kona Electric przeszła serię odważnych zmian wyglądu zewnętrznego. Kona łączy czysty i smukły wygląd z odważnym nadwoziem. Nowy B-SUV Hyundaia prezentuje wyjątkową technologię elektryczną, będąc przy tym jeszcze bardziej rozpoznawalnym na drodze.

Pozbawiony grilla nowy przód nadwozia cechuje czysty design. Ten nowoczesny design dodatkowo podkreślają nowe światła LED do jazdy dziennej, które podkreślają szerokość samochodu. Przód uzupełniono o asymetryczny port ładowania, będący cechą charakterystyczną dla modelu Kona Electric, który jednoznacznie informuje o napędzie elektrycznym.

Nowe, ostrzejsze reflektory rozciągają się zachodząc na błotniki. Reflektory łączą się z lakierowanymi nakładkami nadkoli, nadając charakterystyczny i wyrafinowany wygląd. Pionowe wloty powietrza przed nadkolami poprawiają aerodynamikę, znacznie zmniejszając turbulencje w  tym obszarze. Przedni oraz tylny zderzak uzupełniono o eleganckie satynowe listwy ozdobne.

Nowa Kona Electric jest o 25 milimetrów dłuższa od poprzedniej wersji.

 

Podobne wpisy