photo 1 sredni

Zupełnie nowy – elektryczny Hyundai Grandeur z lat 80.

Zupełnie nowy elektryczny Hyundai Grandeur z lat 80. SEOUL, 12 listopada 2021 r. – Hyundai Motor Company świętuje 35. rocznicę swojego flagowego sedana Grandeur z 1986 r. elektryzującą, retro-futurystyczną modyfikacją. Hyundai opracował Grandeur serii Heritage, aby rzucić światło na symboliczne znaczenie oryginalnego sedana. Niewątpliwie powodem tego jest również szukanie inspiracji dla przyszłych projektów.

blank
https://www.hyundai.com/worldwide/
Retrofuturyzm w najczystszej postaci

Zespół projektowy Hyundai na nowo zinterpretował Grandeur pierwszej generacji. Istotnie samochód ten jest całkowicie elektryczny, z zewnętrznym oświetleniem Parametric Pixel. Wyróżnia ono nowy produkcyjny model IONIQ 5. Na uwagę zasługuje przede wszystkim ultranowoczesne wnętrze pokryte bordowym aksamitem i skórą Napa.

blank
https://www.hyundai.com/worldwide/
 
▶▶▶ Sprawdź nasze samochody używane na portalu Otomoto ✅
 

Z zewnątrz Grandeur serii Heritage pokazuje większość swojego uroku w stylu retro, ale z gustownymi ulepszeniami. Należą do nich: nowe lusterka boczne, zakryte koła, nakładki ślizgowe oraz wspomniane wcześniej reflektory i tylne światła LED w stylu pikseli, które wskazują na zastosowanie koncepcji Hyundaia. Co więcej. model ten cechuje w pełni elektryczny układ napędowy.

blank
https://www.hyundai.com/worldwide/

 

W luksusowym wnętrzu Grandeur serii Heritage projektanci zastosowali motyw koncepcyjny „Newtro (nowość + retro)”, aby stymulować zmysły pasażerów za pomocą brązowego oświetlenia. Przypomina ono sprzęt audio z dawnej epoki, oraz dopasowany nowoczesny audiofilski system dźwiękowy.
blank
https://www.hyundai.com/worldwide/
Era Cyberpunk’u

Projektanci zastosowali system dźwiękowy 4way4 opracowany przez południowokoreańskiego projektanta dźwięku Guk-il Yu, który steruje 18-głośnikami. System audio zapewnia bogaty dźwięk o wspaniałej czystości i głębokim basie, a to częściowo dzięki kompozycji konsoli środkowej i deski rozdzielczej Grandeur. Zostały one zaprojektowane w oparciu o teorię akustyki sali koncertowej. Funkcja pianino soundbar może być odtwarzana przez system audio, gdy pojazd jest zaparkowany.

blank
https://www.hyundai.com/worldwide/
Wskrzeszenie na miarę przyszłości

Wiązka światła w kolorze brązu, która zaczyna się na lewym i prawym krańcu deski rozdzielczej, wydaje się rozpościerać wokół kabiny. Przenikając przez słupki B. nadaje pochlebny odcień dobrze wyposażonemu wnętrzu. „Lustra Infinity” odbijają światło, co wprawia w poczucie jeszcze szersze przestrzeni. Jest to oczywiście umyślny zabieg, jak przystało na luksusowy salon z czasów zeitgeist z połowy lat 80-tych.

blank
https://www.hyundai.com/worldwide/

Po przeobrażeniu modeli Pony z 1975 r. i Grandeur z 1986 r. jako koncepcyjnych pojazdów elektrycznych, projektanci Hyundai bez wątpienia nadal będą odkrywać wartości dziedzictwa poprzez kolejną serię Heritage.

blank
https://www.hyundai.com/worldwide/

„Ponieważ nasi projektanci wyobrażają sobie przyszłość, ważne jest, aby spojrzeć wstecz na to, co stworzyliśmy w przeszłości i znaleźć w tym inspirację” – powiedział Hak-soo Ha, szef działu wnętrz Hyundai Design Center. „Dzięki Grandeur serii Heritage nasi projektanci na nowo zinterpretowali ważną część historii Hyundaia jako cudownie wyjątkowe połączenie stylu vintage i współczesności. Odzwierciedla ono nieograniczone możliwości naszej ery samochodów elektrycznych”.

Hyundai Heritage Series Grandeur będzie wystawiany w Hyundai Motorstudio Goyang do 14 listopada, a następnie w Seoul Motorstudio od 16 do 21 listopada.

Zobacz też:
 

Podobne wpisy