Nadchodzi czystsza przyszłość.

Hyundai NEXO nowoczesny SUV zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi, który łączy zaawansowaną technologię z futurystyczną stylistyką i niewiarygodnym zasięgiem.

Inspirowany naturą.

Czyste, aerodynamiczne linie sprawiają, że nowy NEXO wyróżnia się wśród innych pojazdów. Nadwozie budzi skojarzenia z płynącym strumieniem wody, która jest jedynym produktem podczas zużycia paliwa.

Wydajny.

Dzięki najlepszej na świecie wydajności ogniw paliwowych i czasowi napełniania wynoszącemu zaledwie 5 minut, Hyundai NEXO zapewnia bezkonkurencyjny zasięg jazdy wynoszący aż 666 kilometrów (WLTP).

Elegancki.

Płynnie poprowadzona linia okien nowego NEXO i dach, który zdaje się unosić w powietrzu – dopracowany i wyrazisty wygląd z każdej strony.

Wyposażony.

Wyposażony w szeroką gamę zaawansowanych systemów łączności i wygodnych funkcji, Nexo umożliwia łatwy dostęp do wszystkiego, co jest dla Ciebie ważne.

Czystsze powietrze.

Jedynym produktem spalania wytwarzanym przez nowego Hyundaia NEXO jest para wodna. Co więcej, podczas jazdy samochód filtruje i oczyszcza powietrze. Oznacza to, że obniża zanieczyszczenie powietrza drobnymi pyłami. Powietrze przefiltrowane przez bardzo skuteczny filtr powietrza jest w 99,9% wolne od cząstek stałych. Na centralnym ekranie dotykowym wyświetlana jest osiągnięty poziom oczyszczenia powietrza oraz redukcji emisji CO2.

Najnowocześniejsza technologia.

Kolejny raz Hyundai przoduje w dziedzinie pojazdów elektrycznych z ogniwami paliwowymi. Hyundai NEXO, nasz drugi produkowany masowo samochód z ogniwami paliwowymi, wyróżnia się największym zasięgiem i najlepszą wydajności dzięki zaawansowanej technologii ogniw paliwowych.

Najnowocześniejsza technologia ogniw paliwowych.

Wyposażony w rewolucyjny układ ogniw paliwowych Hyundai NEXO to zwiastun przyszłości motoryzacji. Bezemisyjny SUV wykorzystuje jako paliwo wodór.. Dzięki udoskonaleniu systemów zastosowanych w modelu ix35 Fuel Cell, uzyskano jeszcze lepsze przyspieszenie i moc oraz niższe zużycie paliwa.

System rekuperacji.

Wykorzystując silnik elektryczny do hamowania, system rekuperacji Hyundaia Nexo odzyskuje energię, używając jej do ładowania akumulatora.

Tankowanie.

Z czasem napełniania wynoszącym zaledwie 5 minut i bezkonkurencyjnym zakresem jazdy wynoszącym aż 666 kilometrów (WLTP), Hyundai Nexo jest dowodem wyjątkowej praktyczności ekologicznego układu napędowego.

Napęd na ogniwa paliwowe.

Zespół ogniw paliwowych, silnik elektryczny, akumulator i zbiornik wodoru to kluczowe elementy umożliwiające napędzanie Hyundaia NEXO. Gdy wodór ze zbiornika dostaje się do zespołu ogniw paliwowych, jest rozkładany na protony i elektrony. Przepływ elektronów wytworzonych w ogniwach paliwowych dostarcza prąd zasilający silnik elektryczny, natomiast protony reagują z cząsteczkami tlenu z powietrza, wytwarzając ciepło i wodę, która jest jedynym produktem spalania.