hyundai tucson od ręki! 1.6 t gdi 6mt 2wd 150km n line

Komputery kwantowe i zwiększenie efektywności akumulatorów nowej generacji

Komputery kwantowe i zwiększenie efektywności akumulatorów nowej generacji. IonQ, lider w dziedzinie obliczeń kwantowych w pułapce jonowej oraz Hyundai Motor Company ogłosiły partnerstwo w celu opracowania nowych algorytmów Variational Quantum Eigensolve (VQE) do badania związków litu i ich reakcji chemicznych związanych z akumulatorami.

Oczekuje się, że symulacja chemiczna wykorzystująca energię kwantową znacznie poprawi jakość akumulatorów litowych nowej generacji poprzez poprawę cykli ładowania i rozładowania, a także ich trwałości, pojemności i bezpieczeństwa.

blank
Źródło: https://www.hyundai.news/eu/

Partnerstwo łączy doświadczenie IonQ w zakresie obliczeń kwantowych i doświadczenie Hyundaia w zakresie akumulatorów litowych. Zespoły wspólnie tworzą najbardziej zaawansowany model baterii chemicznej, jaki dotychczas opracowano na komputerach kwantowych, mierzony liczbą kubitów i bramek kwantowych.

IonQ i Hyundai kładą podwaliny pod stworzenie lepszej jakości akumulatorów poprzez dokładniejsze symulowanie i kontrolowanie ich reakcji chemicznych. Badania te mogą potencjalnie doprowadzić do nowych rodzajów materiałów źródłowych, które pozwolą zaoszczędzić czas, koszty i wysiłek w nadchodzących latach — co jest krokiem milowym, ponieważ akumulatory są zazwyczaj najdroższym elementem pojazdu elektrycznego (EV). Temat artykułu to: Komputery kwantowe i zwiększenie efektywności akumulatorów nowej generacji.

blank
Źródło: https://www.hyundai.news/eu/

„Oczekuje się, że ta kreatywna współpraca z IonQ zapewni innowacje w opracowywaniu podstawowych materiałów w wirtualnej przestrzeni dla różnych części przyszłej mobilności. Cieszymy się, że możemy wkroczyć w nadchodzącą erę kwantową i skorzystać z możliwości, które czekają dzięki bardziej efektywnemu zasilaniu baterii.”TaeWon Lim, Wiceprezes Wykonawczy i Szef Centrum Badań i Inżynierii Materiałowej w Hyundai Motor Group

Dzisiejsza współpraca jest kluczowym elementem strategii Hyundaia na rok 2025, która obejmuje sprzedaż 560 000 pojazdów elektrycznych rocznie i wprowadzenie ponad 12 modeli pojazdów elektrycznych (BEV). Co więcej, partnerstwo jest również ważnym kamieniem milowym w walce z zagrożeniami zmiany klimatu, ponieważ pojazdy elektryczne odgrywają kluczową rolę w osiąganiu globalnych celów zrównoważonego rozwoju.

 

▶▶▶ Sprawdź wybrane modele dostępne od ręki ✅

 

„W IonQ wierzymy w naszą misję rozwiązywania najbardziej złożonych problemów na świecie poprzez nieustanny rozwój naszych komputerów kwantowych, a globalną zmianę klimatu postrzegamy jako jeden z takich problemów, który możemy pomóc rozwiązać za pomocą chemii kwantowej. Wydajność baterii to jeden z najbardziej obiecujących nowych obszarów, w których obliczenia kwantowe mogą coś zmienić. Cieszymy się, że możemy współpracować z Hyundai Motor Company nad tym projektem, aby pojazdy elektryczne stały się podstawowym środkiem transportu na całym świecie.”Peter Chapman, Prezes i Dyrektor Generalny IonQ

To partnerstwo jest najnowszym projektem IonQ w dziedzinie chemii kwantowej. Wcześniej komputery IonQ były używane do przeprowadzania kompleksowego strumienia wykorzystywanego przy symulacji dużych cząsteczek, takich jak te obecne w procesach projektowania nawozów chemicznych. Komputery kwantowe IonQ zostały również wykorzystane do symulacji cząsteczek wody, będąc jedną z pierwszych demonstracji potencjału obliczeń kwantowych w zastosowaniach chemii kwantowej. Temat artykułu to: Komputery kwantowe i zwiększenie efektywności akumulatorów nowej generacji.

 

Zobacz też:

Podobne wpisy