Hyundai KONA Hybrid to odpowiedź na potrzeby klientów, którzy najwyżej cenią niski poziom spalania paliwa oraz nowoczesne rozwiązania w motoryzacji. W pełni hybrydowy napęd jest tym czego oczekują użytkownicy samochodów w Europie. Dzięki wprowadzeniu już trzeciego modelu w gamie tego SUV-a, każdy będzie mógł dopasować rodzaj napędu do swoich potrzeb i możliwości.

Model KONA wprowadzony został w roku 2017 jako pierwszy subkompaktowy SUV marki Hyundai. Rok później zadebiutował całkowicie elektryczny model KONA Electric. Liczba modeli sprzedanych od tamtego czasu wynosi blisko 120 000 sztuk.

Rodzina stylowych modeli KONA z pewnością spełni wysokie wymagania Klientów w Europie i w Polsce. Po pierwszym pełnym roku sprzedaży KONA pozyskała nowe grupy Klientów i znacząco przyczyniła się silnej pozycji Hyundaia w zyskującym na popularności segmencie B-SUV-ów. Imponujące zapotrzebowanie na model KONA Electric na całym świecie przekroczyło oczekiwania nawet firmy Hyundai. Elektryczna wersja modelu zawdzięcza swoją popularność jednemu z najlepszych w klasie zasięgów oraz napędowi o dużej mocy.

Nowa KONA Hybrid jest naturalnym rozszerzeniem zarówno rodziny SUV-ów KONA, jak i całej ekologicznej gamy modeli Hyundai.

W nowym modelu KONA Hybrid zastosowano czterocylindrowy silnik 1.6 GDI Kappa z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Jednostka napędowa zapewnia maksymalną moc 105 KM i moment obrotowy 147 Nm. Silnik elektryczny z magnesami trwałymi dostarcza 43,5 KM (32 kW) oraz maksymalny moment obrotowy w wysokości 170 Nm.* Polimerowa bateria litowo-jonowa o pojemności 1,56 kWh zapewnia wyjątkową wydajność ładowania i rozładowania, optymalizując moc wyjściową akumulatora wysokiego napięcia i umożliwiając szybką regenerację.

Nowa KONA Hybrid dostępna będzie w trzech wersjach wyposażenie: Comfort, Style oraz Premium. Do wersji z napędem hybrydowym będzie można zamówić pakiety znane już z wersji spalinowych. Ceny modelu w wersjach bazowej odpowiednio Comfort, Style i Premium to 99 900 zł, 105 900 zł i 123 900 zł. Pełny cennik ze szczegółowymi listami wyposażenie zostanie opublikowany w sierpniu 2019. Więcej o modelu na stronie: https://www.hyundai.pl/Samochod/Ekologiczne/kona_hybrid/.

Share