Legendarny model Hyundai Pony Coupe z 1974 roku odżył dzięki nowej koncepcji marki Hyundai. Model 45 łączy w sobie zarówno elementy z pierwszego samochodu Pony oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne. Konstruktorzy Hyundai złożyli hołd projektantom modelu z 1974 roku.

Model 45 wciela w życie kierunek designu Sensuous Sportiness, który nawiązuje do emocji oraz innowacyjnych rozwiązań z obszaru mobilności. Nowoczesne technologie zastosowane były przy tworzeniu aerodynamicznej i lekkiej konstrukcji. Na nowy poziom przeniesiono również architekturę oświetlenia, dzięki której możliwe jest rozpoznanie samochodu  z dużej odległości. Wprowadzone najnowsze osiągnięcia technologiczne w modelu 45 mogą być wykorzystywane w przyszłych projektach marki Hyundai. Zastosowanie systemu kamer (Camera Monitoring System) sprawia, że samochód jest dostosowany do jazdy autonomicznej.

Modne nadwozie typu fastback Hyundaia 45 jest jednocześnie stabilne i dynamiczne, a obie cechy podkreśla niezwykła szerokość pojazdu i sylwetka skierowana do przodu. Precyzja i moc zostały oddane również we wnętrzu samochodu: kabina została wykonana ze szklanej powierzchni, która kończy się pod ostro pochylonym słupkiem C. Dzięki temu pojazd sprawia wrażenie ruchu nawet podczas postoju.

Miejsce umieszczenia w pełni elektrycznego układu napędowego zapewnia całkowicie nową możliwość zaaranżowania przestrzeni w samochodzie. Akumulatory i silniki zostały zamontowane na zewnątrz lub poniżej kabiny pasażerskiej. Użytkowa przestrzeń wewnątrz pojazdu jest dzięki temu większa, niż wydaje się to z zewnątrz.

Czyste linie, ergonomiczne rozmieszczenie elementów sterujących i wysokiej klasy elektronika nadają dodatkowej nowoczesności. Ponadto w koncepcie 45 półki na drzwiach zostały zaprojektowane w oryginalny sposób i pomieszczą także książki lub tablety oraz zostały wykonane z przezroczystego materiału, dzięki czemu łatwo można podejrzeć ich zawartość.

Share