Światowy debiut

Prezentacja nowego modelu Hyundai Sonata Hybrid to wydarzenie na skalę śwatową. Jest to pierwszy samochód wykorzystujący najnowszy system Active Shift Control (ASC), który skraca czas potrzebny na zmianę biegów o 30% jednocześnie poprawiając wrażenia z jazdy i zmniejszając zużycie paliwa. Sonata Hybrid wyposażona jest również w szereg paneli słonecznych, które ładują akumulator, aby zwiększyć zasięg jazdy. Zapobiegają również ryzyko niepotrzebnego rozładowania akumulatora. Ładowane przez 6 godzin potrafią zwiększyć zasię nawet o 1300 kilometrów rocznie.

Unikalny design

Wyjątkowa sylwetka poprawiająca aerodynamiką zarezerwowana została dla wersji hybrydowej. Sonata Hybrid charakteryzuje się unikalnym wzorem grilla typu cross hole, wyjątkowym tylnym spojlerem i obręczami kół ze stopów lekkich.

Cyfrowy kluczyk

Zastosowanie cyfrowego kluczyka do kolejny krok do wprowadzania najnowszych rozwiązań w modelach Hyundai. Za pośrednictwem dedykowanej aplikacji na smartfony możemy komunikować się i sterować funkcjami w modelu Sonata Hybrid. Korzystając z komunikacji Bluetooth Low Energy (BLE) użytkownicy mogą zablokować i odblokować pojazd, aktywować alarm, a nawet uruchomić silnik.

Silniki połączone

Hyundai Sonata Hybrid jest wyposażony w silnik Smartstream G2.0 GDi HEV i 6-biegową przekładnię hybrydową. Moc silnika spalinowego wynosi 151 KM, a maksymalny moment obrotowy 188 Nm. Silnik elektryczny zapewnia natomiast moc 52 KM i maksymalny moment obrotowy na poziomie 205 Nm. Łączna moc napędu hybrydowego wynosi 195 KM, a samochód może pochwalić się zużyciem paliwa równym 4,98 l / 100 km.

Share