hyundai tucson 1.6 t gdi 7dct 2wd 48v 150km executive + el. klapa bagażnika

Hyundai awansuje na 4. miejsce w rankingu sprzedaży w 2022 roku

blank
Źródło: https://www.hyundai.news/pl/

Hyundai awansuje na 4. miejsce w rankingu sprzedaży w 2022 roku. Hyundai rozpoczyna rok od 34-procentowego wzrostu rok do roku, dzięki czemu zwiększa o połowę udział w rynku, do poziomu 7 procent. Wynik jest tym bardziej zadowalający, gdy cały rynek w tym okresie zanotował spadek o ponad 11 procent. W lutym 2022 roku Hyundai odnotował drugi najwyższy wynik w historii, wynoszący 2 654 rejestracji, a udział w rynku samochodów osobowych wyniósł rekordowe 7,9 procent. Pozwoliło to na zajęcie 4 miejsca w zeszłym miesiącu, a także licząc narastająco od początku roku. Marka w dalszym ciągu kontynuuje wzrostowy trend z zeszłego roku.

blank
Źródło: https://www.hyundai.news/pl/

Najlepiej sprzedającym modelem marki wciąż jest TUCSON, kompaktowy SUV, dostępny z niskoemisyjnymi napędami, w tym hybrydowym plug-in (PHEV). W lutym do Klientów trafiło rekordowe 1 208 egzemplarzy, a bestseller marki Hyundai był 2. najchętniej wybieranym SUV-em i 4. samochodem spośród wszystkich oferowanych w Polsce. W pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych samochodów był również Hyundai i30. Kompaktowy model oferowany jako Hatchback, Fastback i Wagon trafił do 715 Klientów. Temat artykułu to: „Hyundai awansuje na 4. miejsce w rankingu sprzedaży w 2022 roku.”

blank
Źródło: https://www.hyundai.news/pl/

Dzięki szybko rosnącej sprzedaży modeli TUCSON Plug-in i SANTA FE Plug-in, marka odnotowała nowy miesięczny rekord sprzedaży samochodów z napędem hybrydowym plug-in (PHEV).

Natomiast intensyfikacji dostaw modelu IONIQ 5, najnowszego zeroemisyjnego pojazdu marki, Hyundai odnotował dwukrotnie większą sprzedaż samochodów elektrycznych (EV).

 

▶▶▶ Sprawdź wybrane modele dostępne od ręki

 

Hyundai utrzymuje pozycję lidera sprzedaży samochodów zasilanych wodorem (FCEV). Od początku roku zarejestrowano 22 sztuki bezemisyjnego modelu NEXO, które zapewniły marce Hyundai pierwsze miejsce i udział w rynku wynoszący 59 procent. Temat artykułu to: „Hyundai awansuje na 4. miejsce w rankingu sprzedaży w 2022 roku.”

blank
Źródło: https://www.hyundai.news/pl/

 

Zobacz też:

Podobne wpisy